Телефон: (044) 593-90-92(93) (Нивки), 593-90-90, (067) 240-18-55 (Ломоносова)

Тел/факс: (044) 205-37-70 (Нивки), 596-54-86 (Ломоносова)

Напишіть нам: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автострахування

avtobus-euro

Обов'язковому особистому страхуванню від нещасних випадків на транспорті підлягають:

1) пасажири залізничного, морського, внутрішнього водного, автомобільного й електротранспорту, крім внутрішнього міського, під час поїздки або перебування на вокзалі, у порту, на станції, пристані;

2) працівники транспортних підприємств незалежно від форм власності й видів діяльності, які безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях (водії) тільки на час обслуговування поїздки, а саме:

- Водії автомобільного, електротранспорту: машиністи й помічники машиністів поїздів (електровозів, тепловозів, дизель-поїздів)

- Машиністи поїздів метрополітену, провідників пасажирських вагонів, начальників (бригадирів) поїздів;

- Поїзні електромонтери;

- Кондуктори;

- Працівники вагонів-ресторанів, водіїв дрезин і інших одиниць рухливого складу;

- Механіки (начальників) рефрижераторних секцій (поїздів)

- Працівники бригад медичної допомоги.

Страховий платіж по обов'язковім особистім страхуванню від нещасних випадків на транспорті втримується з пасажира перевізником на лініях залізничного, морського, внутрішнього водного, автомобільного й електротранспорту на міжобласних і міжміських маршрутах у межах однієї області  у розмірі до 1,5% вартості проїзду на маршрутах приміського сполучення - до 3% вартості проїзду.

При страхуванні пасажирів усіх видів транспорту міжнародних сполучень страховий платіж включається у вартість квитка й утримується з пасажира перевізником у розмірі до 2% вартості проїзду в національній валюті України.

Страхувальниками водіїв є суб'єкти підприємницької діяльності, які є власниками транспортних засобів або експлуатують їх.

Страховий тариф по обов'язковім особистім страхуванню водіїв на залізничному, автомобільному й електротранспорті визначається в розмірі до 0,18% страхової суми за кожного застрахованого.

Розмір страхової суми для кожного застрахованого становить 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (102 000,0 грн)

Страховими випадками є:

а) загибель або смерть застрахованого в результаті нещасного випадку на транспорті;

б) одержання застрахованим травми в результаті нещасного випадку на транспорті при встановленні йому інвалідності;

в) тимчасова втрата застрахованим працездатності внаслідок нещасного випадку на транспорті.

Розміри страхових виплат:

а) у випадку загибелі або смерті застрахованого в результаті нещасного випадку на транспорті родини загиблого або його спадкоємцеві в розмірі 100 відсотків страхової суми;

б) у випадку одержання застрахованим травми в результаті нещасного випадку на транспорті при встановленні йому інвалідності:

I групи - 90 відсотків страхової суми;

II групи - 75 відсотків страхової суми;

III групи - 50 відсотків страхової суми;

в) у випадку тимчасової втрати застрахованим працездатності за щодоби - 0,2 відсотка страхової суми, але не більш 50 відсотків страхової суми.

У випадку смерті або встановлення інвалідності застрахованому після тимчасової втрати працездатності й одержання їм страхового відшкодування постраждалому або його спадкоємцеві виплачується різниця між максимальною страховою сумою, передбаченої підпунктами "а" і "б" цього пункту, і вже отриманим відшкодуванням.

 Для одержання страхової виплати необхідно надати наступні документи:

- Заява застрахованого;

- Акт про нещасний випадок;

- Листок непрацездатності ( для працюючого особи) або довідки установи охорони здоров'я, що підтверджують тимчасову непрацездатність громадян ( для непрацюючої особи), або довідки спеціалізованих установ про встановлення інвалідності; у випадку загибелі або смерті застрахованого в результаті нещасного випадку - копії свідчення про смерть,

- Страхового поліс або документа, який його заміняє ( для пасажира пільгової категорії - документа, що підтверджує право на пільги).